karta ratownicza

RUSZYŁA AKCJA BMW M-CARS PROMUJĄCA „KARTY RATOWNICZE W POJAZDACH”.

NADRZĘDNYM CELEM AKCJI JEST PODNIESIENIE ŚWIADOMOŚCI, A CO ZA TYM IDZIE BEZPIECZEŃSTWA KIEROWCÓW I ICH PASAŻERÓW PODCZAS WYPADKU.

W salonach BMW M-Cars właśnie rozpoczęła się akcja "Karta ratownicza w pojeździe". Najważniejszym elementem akcji jest bezpłatna dystrybucja naklejek i kart dla klientów BMW M-Cars oraz pozostałych użytkowników samochodów marki BMW jeżdżących po europejskich drogach. Nadrzędnym celem akcji jest podniesienie świadomości, a co za tym idzie bezpieczeństwa kierowców i ich pasażerów podczas wypadku.

Konstrukcja, wzmocnienia i systemy bezpieczeństwa samochodów marki BMW z roku na rok są coraz doskonalsze i coraz lepiej chronią życie i zdrowie kierowców i pasażerów. W związku z ciągłymi udoskonaleniami tych systemów, dla sprawnej, szybkiej i skutecznej akcji ratowniczej istnieje potrzeba informowania załóg ratowniczych o umiejscowieniu wzmocnień i punktów kluczowych obecnych w samochodzie, wszystko to, by maksymalnie ograniczyć czas ich znalezienia w trakcie trwania akcji ratunkowej. 

Karta ratownicza to zestandaryzowana informacja, która na kartce w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami:

- umiejscowienia wzmocnień karoserii,

- umiejscowienie i sposób odłączenia akumulatora,

- rozmieszczenie poduszek bezpieczeństwa,

- rozmieszczenie gazowych napinaczy pasów.

Dostarczenie natychmiastowej informacji o tych elementach służbom ratowniczym pozwala skrócić czas akcji o 30 procent. W Praktyce jest to od kilku do kilkunastu minut, które niejednokrotnie decydują o życiu lub zdrowiu obecnych w samochodzie osób. Kartę ratowniczą umieszcza się za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy. O tym, że karta znajduje się w tym miejscu informuje dedykowana naklejka, którą przykleja się w dolnym roku przedniej szyby po stronie kierowcy.


Po odbiór bezpłatnych kart ratowniczych i naklejek informacyjnych zapraszamy do naszych salonów przy ul. Góra Libertowska 14 oraz ul. Josepha Conrada 20 w Krakowie.

Aktualności.