kioski samoobsługowe

POZNAJ KIOSKI SAMOOBSŁUGOWE - KLUCZYKOMATY BMW


Jednym z innowacyjnych rozwiązań są kioski samoobsługowe, znane także jako kluczykomaty BMW. Pozwalają one przyspieszyć i uprościć obsługę serwisową Twojego BMW.

Wyobraź sobie, że możesz zostawić swój samochód w serwisie o dowolnej porze dnia i nocy. Nie musisz sprawdzać godzin otwarcia biura, umawiać się z doradcą, czy czekać na swoją kolej do okienka, w którym zostawisz kluczyki do swojego auta. Pójdźmy o krok dalej - nie musisz nawet wcześniej umawiać wizyty serwisowej online! Brzmi dobrze? Tak też brzmiało w głowach pracowników BMW, którzy postanowili sprawić, by obsługa serwisowa BMW była jeszcze szybsza, nowocześniejsza i stała na najwyższym poziomie. Właśnie w tym sposób powstał kluczykomat BMW. To innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że obsługa serwisowa BMW stała się jeszcze wygodniejsza.

Czym jest kluczykomat BMW?


Kluczykomat BMW to innowacyjne urządzenie, które umożliwia w szybki i bezpieczny sposób pozostawienie lub odebranie kluczyka do swojego samochodu, kiedy chcemy odwiedzić serwis samochodowy BMW. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi w bezproblemowy sposób przejdziemy przez poszczególne etapy procesu czy to przy okazji zostawiania czy odbierania samochodu z serwisu. Co istotne, zwłaszcza w obecnych czasach, cały proces przebiega szybko i bezkontaktowo. W zasadzie możemy zlecić usługę serwisową i odebrać auto bez konieczności kontaktu z jakąkolwiek inną osobą.

Kluczykomat BMW to urządzenie typu kiosk samoobsługowy. Podobne urządzenia możemy znać np. z wizyt w urzędzie, na poczcie, parkomatów czy bankomatów. Tym, co wyróżnia kioski samoobsługowe w salonie BMW, jest ich funkcjonalność. Służą bowiem nie tyle do pobrania numerka do kolejki, ale pozwalają załatwić naszą sprawę od A do Z. Poznaj szczegółowe zasady obsługi serwisowej przy pomocy kluczykomatu BMW.

Serwis w czterech krokach:

Jeżeli Twój dealer BMW posiada w swoim serwisie kluczykomat, możesz załatwić cały proces serwisowy swojego samochodu w zaledwie czterech prostych krokach. Są to kolejno:
1. umówienie usługi;
2. zostawienie kluczyka;
3. powiadomienie o zakończeniu prac serwisowych;
4. odbiór samochodu.

Już na podstawie powyższych punktów widać, że zasada działania kluczykomatów jest niezwykle prosta i że korzystanie z nich wiąże się z dużą wygodą oraz oszczędnością czasu. Co więcej, BMW dołożyło starań, by same urządzenia również był wysokiej jakości, działały niezawodnie i szybko. Korzystanie z kluczykomatów jest bardzo łatwe. Oto jak wyglądają w praktyce poszczególne etapy całego procesu.

Umówienie usługi


Jeżeli chcesz odwiedzić serwis BMW, możesz z łatwością umówić się na wizytę online. Jest to możliwe albo poprzez odwiedzenie strony internetowej, wybierając dealera BMW, u którego chcemy wykonać usługę serwisową albo przez aplikację MY BMW. W ten sposób dopasujesz dzień i czas wizyty do swojego indywidualnego kalendarza. Co więcej, nie musisz nawet szczegółowo zapisywać sobie terminu umówionej wizyty. W dniu ją poprzedzającym otrzymasz SMS z linkiem do odprawy internetowej. Po kliknięciu w link wystarczy uzupełnić szczegóły dotyczące planowanej wizyty serwisowej i ewentualnych usług dodatkowych, by otrzymać wiadomość z unikalnym kodem, który trzeba będzie wprowadzić do kluczykomatu odwiedzając salon BMW.

Zostawienie kluczyka


Dzięki zastosowaniu kiosków samoobsługowych zostawienie kluczyka w wybranym przez nas serwisie BMW jest niezwykle proste. Wystarczy zaparkować samochód pod salonem BMW i udać się do kluczykomatu. Po wprowadzeniu kodu rezerwacji naszej wizyty, możemy na ekranie uzupełnić dodatkowe informacje dotyczące planowanej obsługi, a następnie wskazujemy na mapie miejsce, w którym zaparkowaliśmy nasz samochód. Całość potwierdzamy podpisem na ekranie kluczykomatu i po jego zatwierdzeniu otworzy się zabezpieczona skrytka, w której należy umieścić kluczyk naszego pojazdu. Po włożeniu i zamknięciu kluczyka ten etap dobiega końca i nie musimy się już niczym więcej przejmować. Doradca serwisowy z serwisu samochodowego BMW odbierze kluczyk i zaprowadzi nasze auto na stanowisko obsługi serwisowej.

Auto gotowe do odbioru


W trakcie trwania obsługi serwisowej naszego samochodu mamy możliwość śledzenia na bieżąco informacji o stanie prac serwisowych online za pomocą smartfona. W ten sposób także wygodnie możemy zapłacić za zrealizowane usługi. Oczywiście wcześniej otrzymamy powiadomienie ze szczegółowym kosztorysem do naszej akceptacji. Po zakończeniu realizacji obsługi serwisowej nadejdzie kolejne powiadomienie z informacją, że nasz samochód jest już gotowy do odbioru. Wystarczy jedynie odwiedzić serwis BMW i z kluczykomatu odebrać kluczyk, by cieszyć się radością z jazdy swoim BMW. Podobnie jak w przypadku zostawienia kluczyka, możemy odebrać go ze skrytki o dowolnej porze dnia i nocy, w pełni bezpieczne i zupełnie bezkontaktowo.

Serwis bez umawiania

Szczególnie interesującą funkcjonalnością kluczykomatu jest możliwość zlecenia obsługi serwisowej bez dokonywania wcześniejszej rezerwacji czy umówienia wizyty online. Odwiedzając serwis samochodowy BMW bez uprzedniego umawiania usługi, jesteśmy w stanie dzięki kluczykomatowi w dowolnym momencie zostawić nasze auto i zlecić wykonanie serwisu. Służy temu funkcja: "Brak umówienia. Pozostaw pojazd". Po jej wybraniu na ekranie kluczykomatu pojawi się klawiatura umożliwiająca wprowadzenie nam szczegółowych oczekiwań co do zakresu prac i usług serwisowych. Wystarczy jedynie wypełnić wcześniej formularz, uzupełniając takie dane, jak numer rejestracyjny pozostawianego samochodu, nasz adres e-mail oraz numer telefonu. Mamy również możliwość wybrania dodatkowych usług, a także ustawienia preferencji w zakresie kontaktu telefonicznego ze strony doradcy serwisowego po zakończeniu obsługi naszego pojazdu czy też wykonania jazdy próbnej. Po wybraniu poszczególnych opcji pozostaje nam jedynie wskazanie na mapy miejsca, w którym zaparkowaliśmy nasz samochód i potwierdzenie wybranych usług i umówionej w ten sposób wizyty serwisowej podpisem na ekranie. Od tego momentu pozostałe etapy procesu są takie same jak po umówieniu wizyty online lub poprzez aplikację MY BMW.

Aktualności.