bmw x7

NOWE BMW X7.

Unowocześniona sylwetka, wnętrze pełne innowacji przekształcających przyszłość motoryzacji w teraźniejszość i niezachwiany, iście królewski majestat. Nowe BMW X7 jest już dostępne i jeszcze wyżej podnosi poprzeczkę w segmencie najprzestronniejszych i najbardziej luksusowych SUV-ów. Poznaj unikalne cechy, dane techniczne i inne szczegóły najnowszej odsłony największego auta BMW.

Kiedy w 2018 r. BMW X7 ujrzało światło dzienne, samochód od razu wzbudził wiele kontrowersji, ale także ogromne zainteresowanie motoryzacyjnego świata. Wszak auta BMW kojarzą się przede wszystkim ze sportem i wyjątkową radością z jazdy. Niektórym mogło się wydawać, że SUV w segmencie F nie musi posiadać tych cech. Jednak BMW udowodniło, że można zaprojektować potężny samochód, który nie tylko będzie zachwycał luksusem, przestronnością, funkcjonalnością, ale także sprawi, że kierowca nie będzie chciał opuszczać swojego fotela. Chyba każdy Dealer BMW potwierdzi, że największy SUV bawarskiej marki odniósł sukces i właśnie pojawiła się jego odświeżona odsłona. Poznaj Nowe BMW X7.

Niezwykłe wymiary BMW X7.

Jednym z obszarów, który wyróżnia BMW X7 niewątpliwie są gabaryty. W odświeżonej wersji auto mierzy 5,181 m długości, 2 metry szerokości (2,218 m z lusterkami zewnętrznymi) i 1,835 m wysokości. W zestawieniu z rozstawem osi wynoszącym aż 3,105 m i przemyślanym projektem tak nadwozia, jak i wnętrza, te gabaryty zapewniają ogromną przestrzeń i luksusowe warunki do podróżowania dla wszystkich pasażerów. Potęgi nowego BMW X7 dopełnia również wysoki prześwit (221 mm), pozwalający bez obaw przemierzać najróżniejsze drogi i pokonywać nierówności, czy też przepastny bagażnik o pojemności 750 litrów z możliwością powiększenia tej przestrzeni aż do 2120 l. Pod każdym względem nowe BMW X7 to auto w wersji XXL.

Imponująca przestrzeń na kołach

Ogromne gabaryty pojazdu przekładają się wprost na najwyższy poziom luksusu, jaki BMW X7 może zaoferować pasażerom. Auto występuje standardowo w wersji 7-osobowej, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w roli samochodu rodzinnego nawet dla dużej rodziny. W każdym rzędzie siedzeń dostępna przestrzeń zapewnia niezwykle komfortowe warunki podróżowania. Nie zabraknie także miejsca na bagaże. Osoby, którym zależy na jeszcze większej ilości miejsca w trzecim rzędzie siedzeń i łatwiejszym dostępie do nich, mogą zdecydować się na opcjonalny wariant 6-osobowy. W takiej konfiguracji w każdym rzędzie mamy dostępne po 2 siedzenia. Jest to propozycja stawiająca komfort podróżujących na absolutnie pierwszym miejscu. Dzięki ogromnej indywidualnej przestrzeni, każdy pasażer będzie mógł czuć się, jakby podróżował nie tylko pierwszą klasą, ale jeszcze na dodatek w fotelu VIP.


Kluczowe zmiany w nowej odsłonie

Najnowsza odsłona BMW X7 ma kilka istotnych zmian względem poprzednia. Pod kątem wyglądu zewnętrznego stylistyka przodu została zmieniona na jeszcze bardziej drapieżną, z podłużnymi światłami LED i oddzielnymi reflektorami poniżej. Imponująco prezentują się także charakterystyczne dla marki nerki z finezyjnym oświetleniem BMW Iconic Glow. Pojawiła się także możliwość założenia potężnych 23-calowych obręczy kół BMW Individual ze stopów lekkich, które dodają autu jeszcze więcej drapieżności. Wiele zmian nastąpiło także we wnętrzu, które zyskało iście futurystyczny charakter. Centralnym elementem kokpitu jest podłużny, zakrzywiony wyświetlacz z zestawem wskaźników widocznych na ekranie o przekątnej 12,3 cala i 14,9-calowym wyświetlaczem centralnym. Tym samym, obok wrażenia luksusu, wnętrze nowego BMW X7 ma jeszcze bardziej innowacyjny charakter. Zwłaszcza, gdy uświadomimy sobie, że na pokładzie mamy także najnowocześniejszy system infotainmentu.


Potęga nowoczesności

Skoro mowa o infotainmencie - warto podkreślić, że nowoczesny inteligentny BMW iDrive z systemem operacyjnym BMW 8 sprawia, że korzystanie ze wszystkich, niezwykle rozbudowanych funkcji auta, jest wyjątkowo proste i błyskawiczne. System oferuje m.in. inteligentne sterowanie głosowe, pozwalające na obsługiwanie w ten sposób jeszcze większej liczby funkcji. Ponadto dostępny jest cały szereg usług cyfrowych, obejmujących także asystentów kierowcy, jak np. asystenta parkowania czy cofania, ale także usługi nawigacji. Nowoczesność BMW X7 przejawia się na każdym polu, nie tylko w postaci unikalnego systemu inforozrywki. Niesamowite wrażenie robi już wspomniane podświetlenie atrapy chłodnicy BMW Iconic Glow, Cała linia nadwozia, chociaż wciąż niezwykle wyrazista i mocna, zyskała dodatkowy nowatorski i lekko futurystyczny charakter. Także w układzie jednym zastosowano różne nowatorskie, autorskie rozwiązania marki BMW, jak np. aktywną stabilizację przechyłów bocznych Executive Drive Pro. Pozwala ona zminimalizować przechyły karoserii podczas pokonywania zakrętów, zwiększając poczucie kontroli i bezpieczeństwa.


Uczta dla niemal wszystkich zmysłów

Nowe BMW X7 to samochód, który potrafi oddziaływać w zasadzie na wszystkie zmysły. Za sprawą odważnej sylwetki i potężnych gabarytów, przyciąga wzrok. Zastosowane silniki i układ wydechowy zapewniają przyjemne doznania akustyczne, a jednocześnie niesamowity poziom wyciszenia kabiny pozwala cieszyć się idealnie czystym dźwiękiem i wręcz studyjnym brzmieniem za sprawą systemu nagłośnienia Bowers&Wilkins o mocy 1475 W. We wnętrzu, dzięki wyjątkowej estetyce całego projektu, finezyjnemu oświetleniu ambientowemu i wysmakowanym detalom, znów mamy ucztę dla oczu. Co więcej, najwyższej jakości materiały, szklany aplikacje CraftedClarity czy też niezwykle przyjemne w dotyku tapicerki skórzane zapewniają charakterystyczny zapach i otulają pasażerów, dając im dodatkowe poczucie komfortu.

Dynamiczny majstersztyk


Oczywiście nowe BMW X7 jako flagowy samochód w gamie marki o sportowym zacięciu, musi zapewniać niezapomniane wrażenia z jazdy. Dlatego, pomimo całego majestatu i ogromnej sylwetki, auto cechuje się także doskonałą dynamiką. Dość powiedzieć, że pomimo masy własnej wyraźnie powyżej 2 ton, w każdej wersji silnikowej wartość przyspieszenia od 0 do 100 km/h nie przekracza 6 s. Sportowe osiągi zapewniają wyrafinowane nowoczesne silniki BMW TwinPower Turbo, wspomagane silnikami elektrycznymi. Wszystkie wersje silnikowe nowego BMW X7 to miękkie hybrydy 48V.

Wśród dostępnych obecnie jednostek napędowych znajdziemy:

  • BMW X7 xDrive40i z 3-litrowym 6-cylindorowym rzędowym silnikiem benzynowym o mocy 381 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 520 Nm, zapewniającym przyspieszenie 0-100 km/h w 5,8 s;
  • BMW X7 xDrive40i z 3-litrowym 6-cylindorowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 340 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 700 Nm, zapewniającym przyspieszenie 0-100 km/h w 5,9 s;
  • BMW X7 M60ixDrive z 4,4-litrowym 8-cylindorowym silnikiem benzynowym V o mocy 530 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 750 Nm, zapewniającym przyspieszenie 0-100 km/h w 4,7 s.

Sięgnij po największe marzenia


Jeżeli interesuje Cię więcej informacji na temat możliwości nowego BMW X7, koniecznie udaj się do salonu BMW. Dealer M-Cars przedstawi nie tylko szczegółowe detale odnośnie samochodu, ale pomoże także skonfigurować odpowiedni egzemplarz oraz zaproponuje dostępne rozwiązania w zakresie finansowania. Dzięki temu nowe BMW X7 już wkrótce może zapewniać Ci wyjątkowe emocje na co dzień. Warto sięgać po marzenia. Także, a może zwłaszcza, te największe.

Aktualności.