BMW-M-Cars_seria-7

BMW SERII 7 - SPRAWDŹ WYMIARY I DANE TECHNICZNE.

BMW serii 7 stanowi wręcz wzorzec idealnej luksusowej limuzyny. To nie tylko samochód, ale i emanacja wyjątkowego stylu. Poznaj szczegółowe wymiary i dane techniczne największego sedana w ofercie marki BMW.

Imponujący, przestronny, bezkompromisowy, na wskroś nowoczesny – BMW serii 7 można określać na wiele sposobów. Jednak wszystkie te przymiotniki mają swoje uzasadnienie. To samochód, który wzbudza pożądanie i budzi respekt. Niebagatelną rolę w odbiorze tego modelu odgrywają jego dane techniczne oraz wymiary.

BMW serii 7 – wymiary

BMW serii 7 to największy model w szerokiej gamie luksusowych sedanów. Długość pojazdu to 5,120 m, a szerokość 1,902 m bez lusterek. Przy ich uwzględnieniu druga wartość wynosi 2,169 m. Dzięki wysokości 1,467 m, samochód wyróżnia się bardzo dynamiczną, opływową sylwetką, jednocześnie pozostając majestatycznym i luksusowym.

Tym, co wyróżnia serię 7 jest także wyjątkowa przestronność wnętrza. W tylnym rzędzie siedzeń szerokość wnętrza wynosi aż 1,544 m, a z przodu jest jeszcze o 1 cm więcej przestrzeni. Również nad głowami pasażerów miejsca nie powinno zabraknąć. Odległość od siedzenia do linii dachu wynosi 0,977 m z tyłu oraz 1,009 m z przodu. Niebagatelny wpływ na przestronność kabiny ma także duży rozstaw osi. Aż 3,070 m przekłada się wprost na wysoki komfort podróżowania limuzyną. Przedni zwis wynosi 0,902 m, zaś tylni 1,148 m.

Chociaż tradycyjnie sedany nie są postrzegane jako najlepszy wybór do przewożenia bagaży, BMW serii 7 nie ma czego się wstydzić pod względem pojemności bagażnika. W przypadku wersji hybrydowej otrzymujemy 420 litrów pojemności. Wybierając model z silnikiem Diesla lub benzynowym zyskujemy dodatkowe 95 litrów przestrzeni bagażowej.

BMW serii 7 – dane techniczne

Bez względu na wersję silnikową, BMW serii 7 dostępne jest z 8-stopniową przekładnią automatyczną Steptronic. W przypadku jednostek napędowych, standardem są 3-litrowe 6-cylindowe silniki, a w gamie znajdziemy także 8-cylindorwą benzynę o pojemności skokowej 4395 cm³. Oczywiście wszystkie silniki spełniają normę emisji spalin Euro 6d.

Mając do czynienia z tak wyjątkowym modelem, nie powinno być dużym zaskoczeniem, że nawet jednostka o najmniejszej mocy zapewnia niezwykle dynamiczną podróż i komfort przyspieszania. Generujący moc 286 KM 3-litrowy silnik Diesla dostępny w wersji 730d pozwala rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie od 5,6 do 6,0 s w zależności od ostatecznej konfiguracji napędu. Mocniejszy z silników wysokoprężnych (340 KM i 700 Nm) pozwala zobaczyć 100 km/h na liczniku po zaledwie 5 sekundach.

W przypadku jednostek benzynowych, gamę otwiera wariant 740i o mocy 333 KM i 450 Nm z przyspieszeniem na poziomie ok. 5,5 s i nawet 5,1 s w wersji z napędem xDrive. Najmocniejsze BMW serii 7 ma pod maską 4,4-litrowy motor o mocy aż 530 KM i momencie obrotowym 750 Nm. Taka konfiguracja pozwala rozpędzić ponad 2-tonową limuzynę od 0 do 100 km/h w imponujące 4 sekundy.

W ofercie dostępna jest także wersja z napędem hybrydowym o łącznej mocy 394 KM i momencie obrotowym 600 Nm. Przyspieszenie, jakie zapewnia to 5,2 s. W tym przypadku istotny parametr to także zasięg elektryczny pozwalający przejechać w trybie bezemisyjnym nawet do 55 km.

Aktualności.